Aquesta web utilitza cookies pròpies i de tercers per oferir-te una millor experiència i servei. En navegar o utilitzar els nostres serveis, aceptes l'ús que en fem.

Publicitat

L'associació de veïns s'oposa a que el mercat del Tancat del Vendrell es faci en diumenge

L'entitat veïnal presentarà al·legacions contra aquesta decisió en nom de 850 signants i 17 comerços / L'Ajuntament defensa que si es fa en diumenge no coincidirà amb altres mercadets ni amb el trànsit escolar

El nou mercadet setmanal s'ubicarà a la Rambla Cañas, al barri del Tancat del Vendrell El nou mercadet setmanal s'ubicarà a la Rambla Cañas, al barri del Tancat del Vendrell ARXIU / CAPTURA RTV.EL VENDRELL
Veïnatge Redacció Infocamp
Dijous, 22 Agost 2019 20:15

L'associació de veïns del Tancat III s'ha mostrat en desacord amb la possibilitat de que el mercat del Tancat del Vendrell es faci en diumenge, com planteja el govern municipal. L'associació recorda que quan va plantejar la proposta inicial de fer un mercat setmanal al barri, ja va deixar clar que "aquest hauria de ser qualsevol dia entre el dilluns i el dissabte, per que nosaltres enteníem que fer-ho en qualsevol d’aquest dies, seria un impuls per al comerç del barri". Una proposta, diuen, que va comptar amb el suport dels 17 comerços del barri i 850 signants.

L'entitat veïnal va deixar clara la seva postura en el ple del passat 5 d’agost i, com a resposta, l’alcalde del Vendrell, Kenneth Martínez, va convidar-los a que fessin al·legacions. L'AV del Tancat III ha confirmat que presentarà al·legacions per escrit en els pròxims dies.

D’altra banda, els veïns també s'han mostrat "sorpresos de que l’Ajuntament hagi pres la decisió de fer-ho en diumenge sabent que estem en contra, sense ni tan sols parla amb nosaltres, tot i que va ser la nostra associació la que va impulsar la proposta al barri a traves de la recollida de signatures. Nosaltres creiem que com a mimin ho podíem haver parlat amb la nostra associació i entenem que es un menys preu per nosaltres no tenir en compte la nostra opinió". 

L'Ajuntament defensa que es faci en diumenge

L'Ajuntament del Vendrell proposa que el nou mercat setmanal previst al barri del Tancat es faci els diumenges, per no coindicidir amb altres mercadets com el de Coma-ruga, que es fa els dissabtes, segons va anunciar l'alcalde del Vendrell, Kenneth Martínez. Aquesta és una de les propostes que ha fet el consistori en el primer esborrany del procés participatiu que s'ha obert de cara a aprovar la nova ordenança de mercats no sedentaris del municipi. L'Ajuntament també creu que si el mercadet del Tancat, previst a la Rambla Josep Cañas, es fa els diumenges també evitaria la coincidència amb el trànsit escolar que hi ha a la zona els dies laborables.

Des de l'Ajuntament, s'espera que la tramitació i aprovació de la nova ordenança es faci durant aquest any 2019, de manaera que el nou mercadet pugui veure la llum el més aviat possible. Cal recordar que la proposta de crear un nou mercat setmanal va ser una petició de l'Associació de Veïns del Tancat III.

Anuncia't a infocamp.cat, dona suport al periodisme rigorós de proximitat.

Publicitat

Segueix el nostre canal de Telegram 

Per rebre en temps real els titulars d'InfoCamp 

telegram1

Consentiment per al tractament de dades personals:

Iniciatives de comunicació del Camp de Tarragona S.L., és el Responsable del Tractament de les dades personals de l'Usuari i l'informa que aquestes dades seran tractades de conformitat amb el que disposa el Reglament (UE) 2016/679 de 27 d'abril de 2016 (GDPR), per la qual cosa li facilita la següent informació del tractament:

Finalitat del tractament: Subscripció al butlletí informatiu.

Criteris de conservació de les dades: Es conservaran mentre hi hagi un interès mutu per mantenir la subscripció al bloc.

Comunicació de les dades: No es comunicaran les dades a tercers, excepte per obligació legal.

Drets que assisteixen a l'usuari: dret a retirar el consentiment en qualsevol moment. Dret d'accés, rectificació, portabilitat i supressió de les seves dades i de la limitació o oposició al seu tractament. Dret a presentar una reclamació davant l'Autoritat de Control (www.aepd.es) si considera que el tractament no s'ajusta a la normativa vigent.

Dades de contacte per exercir els seus drets: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la..

icona missatge de correu electrònic

Butlletí de titulars

Subscriu-te per rebre cada matí els titulars d'InfoCamp al teu correu:

Privacitat:
  •  
Consentiment per al tractament de dades personals:

Iniciatives de comunicació del Camp de Tarragona S.L., és el Responsable del Tractament de les dades personals de l'Usuari i l'informa que aquestes dades seran tractades de conformitat amb el que disposa el Reglament (UE) 2016/679 de 27 d'abril de 2016 (GDPR), per la qual cosa li facilita la següent informació del tractament:

Finalitat del tractament: Subscripció al butlletí informatiu.

Criteris de conservació de les dades: Es conservaran mentre hi hagi un interès mutu per mantenir la subscripció al bloc.

Comunicació de les dades: No es comunicaran les dades a tercers, excepte per obligació legal.

Drets que assisteixen a l'usuari: dret a retirar el consentiment en qualsevol moment. Dret d'accés, rectificació, portabilitat i supressió de les seves dades i de la limitació o oposició al seu tractament. Dret a presentar una reclamació davant l'Autoritat de Control (www.aepd.es) si considera que el tractament no s'ajusta a la normativa vigent.

Dades de contacte per exercir els seus drets: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la..